German Junior

Herreneinzel

Herreneinzel
2016Kantaphon Wangcharoen Thailand
2015R. Satheishtharan Malaysia
2014Lin Guipu China
2013Jeon Hyuk-jin Republik Korea
2012Kho Henrikho Wibowo Indonesien
2011Rasmus Fladberg Dänemark
2010Viktor Axelsen Dänemark
2009Iskandar Zulkarnain Zainuddin Malaysia
2008Park Sung-min Republik Korea
2007Shin Baek-cheol Republik Korea
2006Hong Ji-hoon Republik Korea
2005Rajiv Ouseph Großbritannien
2004Lee Cheol-ho Republik Korea
2003Yuichi Ikeda Japan
2002Chen Jin China
2001Lin Dan China
2000Zhu Weilun China
1999Björn Joppien Deutschland
1998Kasper Ødum Dänemark
1997Taufik Hidayat Indonesien
1996Yudi Suprayogi Indonesien
1995Peter Gade Dänemark
1994Jeffer Rosobin Indonesien
1993Budi Santoso Indonesien
1992Dwi Aryanto Indonesien
1991C. Arief Indonesien
1990Corno Meskers Niederlande
1989Jeroen van Dijk Niederlande
1988Christian Ljungmark Schweden
1987Edwin van Dalm Niederlande
1986Michel Redeker Niederlande
1985Holger Broß Deutschland
1984Ardy Wiranata Indonesien
Dameneinzel
2016Natsuki Nidaira Japan
2015Goh Jin Wei Malaysia
2014Qin Jinjing China
2013Anna Thea Madsen Dänemark
2012Lee Jang-mi Republik Korea
2011Cheung Ngan Yi Hong Kong S.A.R., China
2010Choi Hye-in Republik Korea
2009Lee Joo-hee Republik Korea
2008Eom Hye-won Republik Korea
2007Aprilia Yuswandari Indonesien
2006Zhang Beiwen Singapur
2005Yoo Hyun-young Republik Korea
2004Lee Hyun-jin Republik Korea
2003Ha Jung-eun Republik Korea
2002Zhu Jingjing China
2001Yu Jin China
2000Yu Jin China
1999Ling Wan Ting Hong Kong S.A.R., China
1998Lee Hyo-jung Republik Korea
1997Tine Rasmussen Dänemark
1996Lee Kyung-won Republik Korea
1995Martha Dewiyanti Indonesien
1994Ellen Angelina Indonesien
1993Mia Audina Indonesien
1992Lidya Djaelawijaya Indonesien
1991Yuni Kartika Indonesien
1990Takako Ida Japan
1989Elena Rumianceva Russische Föderation
1988Aiko Miyamura Japan
1987Angelika Funke Deutschland
1986Joanne Muggeridge England
1985Britta Zimmermann Deutschland
1984Christine Skropke Deutschland
Herrendoppel
2016Kyohei Yamashita/Naoki Yamazawa Japan
2015Choi Jong-woo/Seo Seung-jae Republik Korea
2014Kim Jae-hwan/Kim Jung-ho Republik Korea
2013Choi Sol-kyu/Park Se-woong Republik Korea
2012Kasper Antonsen/Frederik Colberg Dänemark
2011Nelson Heg Wei Keat/Teo Ee Yi Malaysia
2010Choi Seung-il/Kang Ji-wook Republik Korea
2009Berry Anggriawan/Muhammad Ulinnuha Indonesien
2008Mak Hee Chun/Teo Kok Siang Malaysia
2007Fernando Kurniawan/Subakti Indonesien
2006Lim Khim Wah/Mak Hee Chun Malaysia
2005Kenichi Hayakawa/Hiroyuki Endo Japan
2004Jung Jung-young/Lee Yong-dae Republik Korea
2003Yoo Yeon-seong/Jeon Jun-bum Republik Korea
2002Xie Zhongbo/Cao Chen China
2001Sang Yang/Tao Nianyun China
2000Sang Yang/Zheng Bo China
1999Hendri Kurniawan Saputra/Wandry Saputra Indonesien
1998Choi Min-ho/Jung Sung-kyun Republik Korea
1997Keita Masuda/Shinya Ohtsuka Japan
1996Hadi Saputra/Endra Mulajaya Indonesien
1995Eng Hian/Karel Mainaky Indonesien
1994Halim Haryanto/Davis Efraim Indonesien
1993Thomas Søgaard/Thomas Stavngaard Dänemark
1992Cun Cun Haryono/Victo Wibowo Indonesien
1991Hadi Sugianto/Aman Santosa Indonesien
1990Kazuhiro Honda/Hodeaki Okabe Japan
1989Chris Bruil/Jeroen van Dijk Niederlande
1988Ronny Dahl/Christian Ljungmark Schweden
1987Rob Stalenhoef/Randy Trieling Niederlande
1986Rob Stalenhoef/Randy Trieling Niederlande
1985Rolf Aurin/Michael Deuerling Deutschland
1984Guido Schänzler/Christian Diekmann Deutschland
Damendoppel
2016Sayaka Hobara/Nami Matsuyama Japan
2015Kim Hye-jeong/Park Keun-hye Republik Korea
2014Kim Hye-jeong/Kong Hee-yong Republik Korea
2013Gabriela Stoeva/Stefani Stoeva Bulgarien
2012Melati Daeva Oktaviani/Rosyita Eka Putri Sari Indonesien
2011Lee So-hee/Shin Seung-chan Republik Korea
2010Choi Hye-in/Lee So-hee Republik Korea
2009Choi Hye-in/Lee Se-rang Republik Korea
2008Jung Kyung-eun/Lee Se-rang Republik Korea
2007Jang Ye-na/Eom Hye-won Republik Korea
2006Park So-ri/Hong Soo-jung Republik Korea
2005Park So-ri/Choi A-reum Republik Korea
2004Tomoko Koyanagi/Miyuki Maeda Japan
2003Yuka Hayashi/Yu Wakita Japan
2002Rong Lu/Yu Yang China
2001Zhao Tingting/Zhang Yawen China
2000Li Yujia/Zhao Tingting China
1999Kim Hee-jung/Hwang Yu-mi Republik Korea
1998Lee Hyo-jung/Jun Woul-sik Republik Korea
1997Tine Rasmussen/Jane F. Bramsen Dänemark
1996Yim Kyung-jin/Park Soo-yun Republik Korea
1995Pernille Harder/Christina Sørensen Dänemark
1994Diana/Lin Inderwati Indonesien
1993Indarti Issolina/Emma Ermawati Indonesien
1992Nicola Jordan/Tracey Hallam England
1991Zelin Resiana/The Ai Ling Indonesien
1990Masako Sakamoto/Mayumi Watanabe Japan
1989Karen Stechmann/Kerstin Weinbörner Deutschland
1988Aiko Miyamura/Hisako Mizui Japan
1987Maaike de Boer/Sonja Mellink Niederlande
1986Joanne Muggeridge/Tracy Salmon England
1985Anne-Katrin Seid/Ulrike Scheunemann Deutschland
1984Nicole Baldewein/Anke Jansen Deutschland
Mixed
2016Naoki Yamazawa/Nami Matsuyama Japan
2015Yuta Watanabe/Chiharu Shida Japan
2014Kim Jung-ho/Kong Hee-yong Republik Korea
2013Tang Chun Man/Ng Wing Yung Hong Kong S.A.R., China
2012Lee Chun Hei/Cheung Ngan Yi Hong Kong S.A.R., China
2011Frederik Colberg/Mette Poulsen Dänemark
2010Kang Ji-wook/Choi Hye-in Republik Korea
2009Kang Ji-wook/Choi Hye-in Republik Korea
2008Choi Young-woo/Jung Kyung-eun Republik Korea
2007Tan Wee Kiong/Woon Khe Wei Malaysia
2006Dean George/Mariana Agathangelou England
2005Rasmus Bonde/Christinna Pedersen Dänemark
2004Lee Yong-dae/Kang Hae-won Republik Korea
2003Kimihiro Yamaguchi/Yu Wakita Japan
2002Cao Chen/Yu Yang China
2001Sang Yang/Zhang Yawen China
2000Zheng Bo/Zhao Tingting China
1999Hendri Kurniawan Saputra/Eny Erlangga Indonesien
1998Choi Min-ho/Lee Hyo-jung Republik Korea
1997Ove Svejstrup/Britta Andersen Dänemark
1996Kim Yong-hyun/Yim Kyung-jin Republik Korea
1995Kim Yong-hyun/Yim Kyung-jin Republik Korea
1994Andreas Bergmann/Mette Hansen Dänemark
1993Thomas Stavngaard/Sara Runesten Dänemark
1992Jesper Thomsen/Jeanette Thomsen Dänemark
1991Valeriy Strelcov/Irina Yakusheva Russische Föderation
1990Quinten van Dalm/Georgy Trouerbach Niederlande
1989Sergey Melnikov/Aušrine Gabrenaite Russische Föderation
1988Christian Ljungmark/Astrid Crabo Schweden
1987Randy Trieling/Sonja Mellink Niederlande
1986Eric Farries/Heike Erler Deutschland
1985Michael Deuerling/Anne-Katrin Seid Deutschland
1984Guido Schänzler/Birgit Zorn Deutschland